Na rynku złotego nadal brakuje stabilności

Mariusz Potaczała
10-11-2008, 00:00

Dzienna zmienność EUR/PLN uznawanego wcześniej za stabilny przekracza 10 groszy. Dlatego inwestorzy z dystansem podchodzą do zawierania transakcji, a to oznacza małą płynność rynku.

Pod koniec minionego tygodnia złoty znowu dynamicznie tracił. W piątek EUR/PLN przybliżył się do 3,70. Powodem wyprzedaży była sytuacja w regionie. Po tym jak agencja Moody’s obniżyła rating państwom nadbałtyckim i Węgrom, awersja inwestorów do walut naszego regionu znacząco wzrosła. W rezultacie węgierskiego forinta przeceniono wobec euro o 4 proc.

Wtorkowe Narodowe Święto Niepodległości i wolny dzień w USA ograniczą płynność na rynku. Stąd możliwe duże wahania złotego. Gdyby jednak rynek eurodolara nie kontynuował spadków, a nastroje inwestorów na rynku kapitałowym nieco poprawiły się, to złoty powinien zyskiwać.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na rynku złotego nadal brakuje stabilności