Na tych gruntach warto inwestować

AZA
03-11-2010, 12:53

Najbardziej atrakcyjne grunty inwestycyjne w Polsce znajdują się w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim i lubelskim.

To już IV edycja ogólnopolskiego konkursu. Można do niego zgłaszać tereny o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha.
Zobacz więcej

To już IV edycja ogólnopolskiego konkursu. Można do niego zgłaszać tereny o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha.

Co roku Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw organizuje konkurs "Grunt na medal". Jego celem jest wybór najlepszego terenu inwestycyjnego w każdym z województw. Laureaci otrzymują prestiżowy certyfikat "Grunt na medal", który zwiększa ich szanse na przyciągnięcie inwestorów.

To już IV edycja ogólnopolskiego konkursu. Można do niego zgłaszać tereny o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha. Jedna gmina może zgłosić więcej niż jeden teren.

Z udziału w konkursie wykluczone są jednak obszary Specjalnych Stref Ekonomicznych, Parków Przemysłowych i Technologicznych oraz tereny, które zajęły pierwsze miejsce w poprzednich edycjach konkursu.

W tym roku przystąpiło do niego 158 gmin z całej Polski, które nadesłały 242 oferty. Najwięcej nadeszło z województw: śląskiego, pomorskiego, opolskiego i łódzkiego. Do drugiego etapu zakwalifikowano 88 terenów, spośród których wyłoniono 16 laureatów. W pierwszej trójce znalazły się grunty w województwach dolnośląskim, kujawsko pomorskim i lubelskim.

Najlepsza działka inwestycyjna ma powierzchnię 64 ha i znajduje się w gminie Kobierzyce. Jest własnością Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Leży na płaskim terenie i ma kształt zbliżony do trapezu. W sąsiedztwie są przyłącza wszystkich mediów. Od drogi krajowej nr 8 dzieli ją zaledwie 220 metrów. Ponadto, w jej pobliżu znajduje się zjazd na budowaną obwodnicę autostradową Wrocławia.

Działka znajduje się 15 km od międzynarodowego lotniska we Wrocławiu.

Uznanie jury zdobył również grunt o powierzchni 33,5 ha we Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego. Trzecie miejsce zdobyła dział-ka o powierzchni 18,5 ha w gmi-nie Lubartów w województwie lubelskim.

Wśród 16 laureatów konkursu znalazły się też parcele pod Strykowem koło Łodzi i grunt o powierzchni 60 ha w Błoniu pod Warszawą. Listę laureatów zamyka działka w gminie Iłowo-Osada w województwie warmińsko-mazurskim i parcele w wojewódz-twach wielkopolskim i zachodniopomorskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Na tych gruntach warto inwestować