Na tych gruntach warto inwestować

AZA
opublikowano: 03-11-2010, 12:53

Najbardziej atrakcyjne grunty inwestycyjne w Polsce znajdują się w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim i lubelskim.

Co roku Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw organizuje konkurs "Grunt na medal". Jego celem jest wybór najlepszego terenu inwestycyjnego w każdym z województw. Laureaci otrzymują prestiżowy certyfikat "Grunt na medal", który zwiększa ich szanse na przyciągnięcie inwestorów.

To już IV edycja ogólnopolskiego konkursu. Można do niego zgłaszać tereny o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha. Jedna gmina może zgłosić więcej niż jeden teren.

Z udziału w konkursie wykluczone są jednak obszary Specjalnych Stref Ekonomicznych, Parków Przemysłowych i Technologicznych oraz tereny, które zajęły pierwsze miejsce w poprzednich edycjach konkursu.

W tym roku przystąpiło do niego 158 gmin z całej Polski, które nadesłały 242 oferty. Najwięcej nadeszło z województw: śląskiego, pomorskiego, opolskiego i łódzkiego. Do drugiego etapu zakwalifikowano 88 terenów, spośród których wyłoniono 16 laureatów. W pierwszej trójce znalazły się grunty w województwach dolnośląskim, kujawsko pomorskim i lubelskim.

Najlepsza działka inwestycyjna ma powierzchnię 64 ha i znajduje się w gminie Kobierzyce. Jest własnością Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Leży na płaskim terenie i ma kształt zbliżony do trapezu. W sąsiedztwie są przyłącza wszystkich mediów. Od drogi krajowej nr 8 dzieli ją zaledwie 220 metrów. Ponadto, w jej pobliżu znajduje się zjazd na budowaną obwodnicę autostradową Wrocławia.

Działka znajduje się 15 km od międzynarodowego lotniska we Wrocławiu.

Uznanie jury zdobył również grunt o powierzchni 33,5 ha we Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego. Trzecie miejsce zdobyła dział-ka o powierzchni 18,5 ha w gmi-nie Lubartów w województwie lubelskim.

Wśród 16 laureatów konkursu znalazły się też parcele pod Strykowem koło Łodzi i grunt o powierzchni 60 ha w Błoniu pod Warszawą. Listę laureatów zamyka działka w gminie Iłowo-Osada w województwie warmińsko-mazurskim i parcele w wojewódz-twach wielkopolskim i zachodniopomorskim.

To już IV edycja ogólnopolskiego konkursu. Można do niego zgłaszać tereny o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha.
To już IV edycja ogólnopolskiego konkursu. Można do niego zgłaszać tereny o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha.
None
None
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane