Czytasz dzięki

Na Wall Street bez zmian

opublikowano: 22-01-2020, 22:23

Na zamknięciu środowej sesji zmiany wartości średniej Dow Jones, S&P500 i Nasdaq nie przekraczały 0,1 proc.

Środowy handel na amerykańskich rynkach akcji rozpoczął się od długiej białej świecy. Nastroje inwestorów poprawiły doniesienia z Chin, gdzie władze ogłosiły podjęcie działań mających ograniczyć rozprzestrzenienie się koronawirusa, który doprowadził już do śmierci 17 osób. S&P500 i Nasdaq ustanowiły rekordy intraday, ale potem optymizm zaczął słabnąć. Było tak już do końca sesji, na finiszu której indeksy znalazły się w pobliżu wtorkowych zamknięć.

Najlepiej na tle rynku wyglądały spółki IT, gdzie gwiazdą był IBM, który przedstawił lepsze niż oczekiwano wyniki jak i prognozy. Rekordowy kurs osiągnęły w środę akcje Apple, których wartość podwoiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wyraźnie rósł kurs Tesli, która stała więcej warta niż Volkswagen po tym jak kapitalizacja spółki przekroczyła 100 mld USD. Taniały akcje Netflixa, bo choć jego wyniki w końcówce roku były dobre, to prognoza rozczarowała. Średnią Dow Jones ciągnął w dół taniejący Boeing. Inwestorzy dowiedzieli się, że uziemiony 737 MAX nie wróci do służby do połowy roku. Nastrojów nie zdołał trwale poprawić prezes spółki zapowiadając wznowienie produkcji maszyny.

Taniały akcje spółek naftowych po tym jak cena ropy spadła najniżej od 7 tygodni. Na rynku towarowym nie zgasły obawy, że epidemia chińskiego koronawirusa może doprowadzić do spadku popytu na ropę w związku z ograniczeniem podróży.
 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy