Na Wall Street duże spadki

opublikowano: 03-02-2014, 21:59

Indeksy na Wall Street notowały w poniedziałek największe spadki od czerwca w związku z gorszymi od oczekiwań danymi z przemysłu największej gospodarki świata.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

10 głównych grup spółek w indeksie Standard & Poor’s 500 traciło w poniedziałek na wartości. Akcje spółek z sektora telekomunikacyjnego zanurkowały po tym jak AT&T zaprezentowała nowe usługi w ramach toczącej się wojny cenowej pomiędzy operatorami mobilnymi. Kursy Ford Motor i General Motors spadały co najmniej o 2,3 proc. po tym jak w styczniu odnotowały spadki sprzedaży.

- Wszyscy weszli w ten rok oczekując kontynuacji wzrostu aktywności gospodarczej, a ostatnie dane były zimnym prysznicem dla tej teorii. Aktywność w sektorze przedsiębiorstw przemysłowych nie była tak silna jak oczekiwano. Inwestorzy postanowili zrobić przerwę i ocenić sytuację – powiedział Bill Schultz z dyrektor ds. inwestycji w McQueen Ball & Associates w rozmowie z Bloombergiem.

Na finiszu poniedziałkowej sesji indeks DJ IA tracił 2,08 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 2,28 proc. zaś  Nasdaq o 2,60 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy