Na Wall Street mogą tanieć spółki technologiczne

opublikowano: 28-01-2021, 14:01

Wartość kontraktów na Dow Jones i S&P500 zmienia się niewiele. Wyraźnie traci kontrakt na Nasdaq 100.

Inwestorzy mogą nie posłuchać rady Goldman Sach i JP Morgan Chase, aby wykorzystali największą od października przecenę w środę do kupowania. Na zachowanie rynku może wpłynąć` reakcja na wyniki kwartalne Apple i Tesli. Ich akcje tanieją w handlu przedsesyjnym, a są to jedne z najpopularniejszych spółek wśród inwestorów.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem czwartkowej sesji kontrakt na S&P500; niemal się nie zmienia. Kontrakt na Dow Jones rośnie o 0,1 proc. Kontrakt na Nasdaq 100 spada o 0,5 proc. Indeks dolara lekko rośnie, rentowność obligacji USA spada.

Przed czwartkową sesją opublikowane zostaną dane makro. Liczba tzw. nowych bezrobotnych ma spaść do 875 tys. z 900 tys. w poprzednim tygodniu. Podane zostaną także dane o PKB. Ekonomiści prognozują spadek w 2020 roku o 3,6 proc., największy od 1946 roku. W czwartym kwartale tempo wzrostu ma wynieść 4 proc. w ujęciu zannualizowanym po 33,4 proc. w trzecim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane