Na Wall Street możliwe wzrosty

17-12-2014, 13:23

Kontrakty na amerykańskie indeksy zapowiadają wzrostu na otwarciu środowej sesji na Wall Street. W kalendarium zaplanowane są jednak publikacje danych, które mogą zaważyć na dalszych losach notowań.

Inwestorzy zachowują ostrożność po burzliwym wtorku, gdy główne indeksy wahały się między stratami i wzrostami. Cena ropy w dalszym ciągu jest pod presją, a rubel pomimo interwencji rosyjskiego Ministerstwa Finansów równie szybko jak się umocnił, „oddał” zyski i znów zaczął tracić.

O godzinie 13:00 futures na indeks Dow Jones Industrial Average rosną o 0,34 proc., na S&P 500 o 0,62 proc., a na Nasdaq 100 o 0,36 proc.

Z ważnych dla inwestorów informacji z gospodarki USA zaplanowano na środę publikacje danych o saldzie rachunku bieżącego (godz. 14:30), inflacji konsumenckiej (14:30) oraz tygodniowej zmianie zapasów paliw (16:30).

O godzinie 20:00 Federalnego Komitetu Otwartego Rynku opublikuje swoje projekcje makroekonomiczne oraz poinformuje o swojej decyzji w sprawie stóp procentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na Wall Street możliwe wzrosty