Na Wall Street nadal dominuje niepewność

Marek Druś
opublikowano: 03-02-2009, 00:00

Na amerykańskich rynkach akcji utrzymuje się duży rozrzut oczekiwań. W poniedziałek największym popytem cieszyły się akcje spółek technologicznych i ochrony zdrowia, czyli najbardziej "ofensywnego" i "defensywnego" z segmentów rynku.

Część inwestorów liczyła zapewne na odbicie po najgorszym w historii styczniu na nowojorskiej giełdzie. Niektórzy uznali, że zapowiada on kontynuację ubiegłorocznych spadków. Inwestorom nie sprzyjała niepewność w kwestii przyjęcia przez Kongres "planu Obamy". Pomagała zapowiedź, że Departament Skarbu na początku przyszłego tygodnia ujawni, w jaki sposób pomoże bankom. Dane makro, przede wszystkim lepszy niż oczekiwano indeks ISM przemysłu wytwórczego, tylko na krótko poprawiły nastroje. Pesymiści wskazywali, że niewielki wzrost wskaźnika nie może przesłaniać faktu, że już 12. miesiąc z rzędu pokazuje on recesję w tym segmencie gospodarki.

Kolejne znane firmy będą zwalniać pracowników. Detalista Macy’s zapowiedział, że obetnie 7 tys. etatów i jego kurs spadł. Bank Morgan Stanley ma według prasy zwolnić 1,8 tys. ludzi i odebrano to pozytywnie, sądząc po wzroście kursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane