Na Wall Street nadal przewaga popytu

opublikowano: 25-06-2021, 16:58

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosną, trwa przechodzenie do spółek „value”.

Inwestorzy nadal kupują akcje po rekordach S&P500 i Nasdaq w czwartek. Obawy wywołane „jastrzębimi” sygnałami z Fed osłabły. Godzinę po rozpoczęciu sesji Dow Jones rósł o 0,6 proc., S&P500 szedł w górę o 0,2 proc., a Nasdaq poprawiał się o mniej niż 0,1 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wśród spółek wyróżnia się Nike, najmocniej drożejący blue chip ze średniej Dow Jones. Kurs producenta butów sportowych rośnie o ok. 14 proc. po tym jak przedstawił prognozę rocznej sprzedaży dużo wyższą od oczekiwań rynku. Tanieje wyraźnie FedEx. Gigant logistyki rozczarował prognozując niższy od oczekiwań zysk w związku z trudnością znalezienia pracowników.

Popyt przeważa w 8 z 11 głównych segmentach S&P500. Największym cieszą się spółki materiałowe (0,4 proc.), dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (0,5 proc.) i finansowych (0,75 proc.). Najsłabsze są segmenty IT, energii (po mniej niż -0,1 proc.) i usług telekomunikacyjnych (-0,2 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane