Na Wall Street największe wzrosty od 2016 r.

opublikowano: 26-03-2018, 22:17
aktualizacja: 26-03-2018, 22:20

Amerykańskie indeksy giełdowe odbiły się po największym tygodniowym spadku od dwóch lat. Inwestorzy uznali bowiem, że dochodzi do łagodzenia eskalacji w sporze handlowym.

W indeksie S&P 500 prym we wzrostach wiedli producenci chipów i banki. To był najlepszy dzień indeksu od czasu wyborów prezydenckich w 2016 r. – na dziewięć spółek notujących wzrosty przypadała bowiem tylko jedna tracąca na wartości.

Byk z Wall Street
Zobacz więcej

Byk z Wall Street Bloomberg

Optymizm na amerykańskiej giełdzie pojawił się w reakcji na ograniczenia na jakie natknęła się administracja Trumpa chcąc wprowadzić ambitny protekcjonistyczny plan.

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział w rozmowie z telewizją Fox, że „ ma ostrożną nadzieję” na porozumienie z Chinami i uniknięcie nałożenia przez nie taryf na wart 50 mld USD amerykański eksport. Ponadto przywódcy unijni zażądali stałego wyłączenia z nowych taryf celnych USA grożąc odwetem.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 2,84 proc., Standard & Poor's o 2,72 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 3,26 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na Wall Street największe wzrosty od 2016 r.