Na Wall Street niewielkie zmiany

MD
opublikowano: 06-01-2010, 16:55

Godzinę po rozpoczęciu handlu na  amarykańskich rynkach akcji indeksy wskazują dominację niewielkich zmian kursów. Podaż ma jednak niewielką przewagę.

Dane makro nie zdołały zachęcić inwestorów do zakupów. Raport ADP, według którego sektor prywatny zlikwidował w grudniu 84 tys. miejsc pracy, okazał się gorszy niż oczekiwano. Nie poprawił nastrojów również indeks ISM sektora usług, który również nie osiągnął prognozowanej wielkości. O 20.00 opublikowane zostaną ‘minutes’ z grudniowego posiedzenia FOMC.

Najlepiej wypadają po godzinie sesji spółki materiałowe. Ich indeks rósł o ponad 1 proc., a w piątce najmocniej drożejących znalazły się m.in. Alcoa i Freeport McMoran. Nieźle wypadały na tle rynku także spółki przemysłowe i z segmentu energii, których indeksy rosły o 0,5-0,6 proc. Negatywnym impulsem dla spółek naftowych okazały się dane o zapasach ropy, które wzrosły o 1,3 mln baryłek. Cena baryłki spadła po publikacji danych o prawie 1 proc. Kursy Chevron i ConocoPhillips spadają, Exxon jest wciąż na niewielkim plusie.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Na Wall Street niewielkie zmiany