Na Wall Street nieznaczne wzrosty

opublikowano: 24-05-2019, 22:17

Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,37 proc., Standar&Poor’s 500 zyskiwał o 0,14 proc., a technologiczny Nasdaq o 0,11 proc.

Piątkowy handel w USA przebiegał pod znakiem niskich obrotów w związku z długim weekendem. Na rynku widać było brak zdecydowania w związku z ciągle obecnym napięciem wywołanym wojną handlową. Ropa drożała, a rentowność 10-letnich obligacji skarbowych rosła przy jednoczesnym osłabieniu dolara.

- Zmienność, z którą w dalszym ciągu będziemy mieć do czynienia w związku z trwającymi negocjacjami (przyp. red. Handlowymi pomiędzy USA I Chinami) z pewnością jest w krótkim okresie niepokojąca. Są to wiadomości z pierwszych stron gazet, ponieważ będą one mieć wpływ na światowy handel oraz łańcuchy dostaw i inwestycje kapitałowe – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Tom Plumb, zarządzający z Plumb Balanced Fund.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy