Czytasz dzięki

Na Wall Street powiało optymizmem

opublikowano: 29-08-2019, 22:01

Czwartkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnym wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 1,25 proc., Standard & Poor’s 500 rósł o 1,27 proc., a technologiczny Nasdaq o 1,48 proc.

Na amerykańskim rynku akcji powiało optymizmem po tym jak Chiny zasugerowały, że nie od razu wprowadzą cła odwetowe po ostatniej podwyżce taryf przez USA. Obligacje nieco staniały.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu powiedział, że na eskalacji wojny handlowej nie skorzysta żadna ze stron i ważniejsze jest, by omówić usunięcie dodatkowych ceł. Po tych słowach, azjatyckie rynki akcji zniwelowały straty, a Indeks Stoxx Europe 600 zakończył dzień wzrostem.

Nastroje rynkowe w dalszym ciągu są jednak bardzo wrażliwe – inwestorzy czekają na rozwiązanie sporu. Wzrost gospodarczy Stanów Zjednoczonych spowolnił w drugim kwartale bardziej niż wcześniej sądzono, do czego przyczynił się między innymi słabszy eksport. W dalszym ciągu mocne są jednak wydatki konsumenckie – przebijają nawet prognozy.

Wzrost PKB wyniósł 2,0 proc. w ujęciu rocznym. Wcześniej szacowano go na 2,1 proc. W pierwszym kwartale wynosił 3,1 proc. Dane o wzroście wydatków konsumentów zrewidowano w górę na 4,7 proc. z wcześniejszych 4,3 proc. Oznacza to, że był najwyższy od 2014 roku.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane