Na Wall Street przeważył popyt

opublikowano: 01-02-2019, 22:09

Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą wzrostów głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 0,26 proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 0,09 proc., a technologiczny Nasdaq tracił o 0,25 proc.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Spółki technologiczne taniały w dużej mierze z powodu rozczarowujących prognoz Amazona. Sama spółka straciła już w stosunku do wrześniowego szczytu 20 proc.

Dobrze podczas piątkowej sesji radziły sobie spółki z sektora energetycznego, które zyskiwały za sprawą droższej ropy – za baryłkę trzeba było zapłacić najwięcej od ponad dwóch miesięcy.

Pozytywnie na nastroje inwestorów wpłynęły natomiast doniesienia z rynku pracy, które były lepsze od oczekiwań, a także doniesienia o postępie w rozmowach handlowych. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło o 304 tys. W tym przypadku spodziewano się wzrostu o 165 tys. wobec wzrostu o 222 tys. w grudniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy