Na Wall Street przeważyła podaż

opublikowano: 27-11-2017, 22:01
aktualizacja: 27-11-2017, 22:03

Poniedziałkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zyskiwał na koniec dnia 0,1 proc., Standard & Poor’s zniżkował o 0,04 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 0,15 proc.

Spadające ceny ropy przełożyły się na przecenę spółek z sektora energetycznego. Baryłka ropy West Texas Intermediate taniała po tym jak zwiększono liczbę odwiertów w USA, choć OPEC i Rosja przygotowują się na wydłużenie czasu ograniczonej produkcji.

- Po rajdzie do najwyższego od dwóch i pół roku szczytu, cena WTI załamała przed szczytem OPEC, który ma odbyć się w tym tygodniu, w związku z obawami, że cięcia produkcji mogą nie zostać formalnie ogłoszone – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Matt Smith z Clipper Data.

Negatywnie na rynki mogą również wpływać doniesienia, że Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia rakiet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy