Na Wall Street przeważyła podaż

opublikowano: 23-04-2018, 22:08
aktualizacja: 23-04-2018, 22:10

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Trzecia spadkowa sesja z rzędu była napędzana przez spółki z sektora technologicznego. Dolar jest najmocniejszy od ponad trzech miesięcy, ponieważ perspektywa wzrostu rentowności obligacji skarbowych do 3 proc. roznieciła popyt.

Wall Street
Zobacz więcej

Wall Street Bloomberg

- To co napędza wzrost akcji, to prawdopodobnie marsz 10-latek do 3 proc. Na rynkach pojawiły się jednak wahania, które wywołały nieznaczną nerwowość inwestorów. Poza tym jeszcze informacja o Apple oraz zapasach chipów wywołała pewną konsternację – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Gary Bradshaw, zarządzający Hodges Capital Management.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA po raz pierwszy od 2014 r. wzrosła do 2,99 proc.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,06 proc., Standard & Poor’s 500 zakończył dzień wzrostem o 0,01 proc., a Nasdaq tracił 0,25 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na Wall Street przeważyła podaż