Na Wall Street stabilizacja notowań

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 14-02-2011, 16:19

Akcje notowane na giełdzie nowojorskiej rozpoczęły sesję od poziomów zbliżonych do piątkowego zamknięcia.

Po pół godziny handlu Dow Jones traci 0,2 proc., tyle samo zyskuje Nasdaq, a S&P 500 znajduje się na poziomie z piątkowego handlu.

Zdaniem Petera Cardillo, głównego ekonomisty Avalon Partners, wobec braku raportów ekonomicznych z gospodarki krajowej rynek do końca sesji może podążać w bok.

- Zachęcające są wiadomości z Chin. Ich nadwyżka handlowa zmniejszyła się, a to pomaga dolarowi – dodawał Cardillo.

Nadwyżka handlowa Państwa Środka sięgnęła w styczniu 6,5 mld USD. To o połowę mniej niż miesiąc wcześniej i o 4,1 mld USD mniej od prognoz. Uwaga rynku skupia się na założeniach do przyszłorocznego budżetu, jakie przedstawić miał prezydent Obama. W ciągu najbliższych 10 lat Biały Dom zapowiada obniżenie deficytu o 1,1 bln USD.

W pierwszych minutach handlu nieznacznie traci Wal-Mart. Rekomendację dla największej spółki handlowej na świecie z „przeważaj” do neutralnej obciął bank JPMorgan Chase. Spokój panuje na papierach GE. Paliwowa część spółki przejmie od John Wood Group jednostkę obsługującą szyby naftowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na Wall Street stabilizacja notowań