Na Wall Street znów do głosu doszła podaż

Po czwartkowym wyskoku, dającym nadzieję, na ponowne przejęcie kontroli przez byki, piątkowa sesja przyniosła niestety kolejną korektę.

Tym samym dwa główne indeksy DJ IA oraz S&P500 odnotował trzecią z rzędu tygodniową przecenę. Tym razem za spadkami stały przede wszystkim spółki energetyczno-paliwowe oraz spadek nastrojów konsumentów.

Te drugie spadły w wyliczeniu na marzec do czteromiesięcznego minimum, po tym jak optymizm odnośnie amerykańskiej gospodarki został nieco schłodzony danymi makro m.in. o sprzedaży detalicznej i prognozami zysków.

Wszystkie 10 grup wchodzących w skład indeksu S&P500 notowało korektę, przy czym największa była udziałem spółek z sektora użyteczności publicznej. 

W prestiżowej średniej przemysłowe Dow Jones, grupującej największe amerykańskie blue chipy szczególnie słaby dzień miały walory IBM i United Technologies. 

W segmencie spółek paliwowych mocno taniały akcje Exxon Mobil oraz Halliburton i Chevrona.

Piątek był bardzo złym dniem dla akcjonariuszy Herbalife. Momentami kurs pikował o ponad 14 proc. To efekt nieoficjalnych informacji, że spółka dostała się pod lupę nadzoru w związku z podejrzeniami o manipulowanie akcjami przez zarządzającego funduszami Billa Ackmana i osoby pracujące dla niego. 

Na finiszu piątkowej sesji indeks DJ IA zniżkował o 0,82 proc. Wskaźnik S&P500 tracił 0,61 proc. zaś Nasdaq spadał o 0,44 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na Wall Street znów do głosu doszła podaż