Na Wall Street zrobiło się nerwowo

WST
opublikowano: 25-11-2008, 17:19

Po udanym otwarciu, które rozbudziło nadzieję, na kontynuowanie wzrostowej tendencji, po godzinie handlu indeksy na  Wall Street gwałtownie zeszły pod kreskę.

Początkowa euforia to następstwo decyzji Fed o wspomożeniu rynków i konsumentów kolejnymi miliardami „zielonych”.

Dobrych nastrojów inwestorów nie zdołały nawet zmącić dane makro. Tak jak oczekiwano, dynamika PKB spadła w USA w trzecim kwartale, ale do poziomu minus 0,5 proc. a nie jak zakładała prognoza minus 0,6 proc. Ten nieco lepszy wynik z miejsca został odczytany przez „optymistów” jako sygnał poprawy sytuacji gospodarczej w USA. Potwierdzać by mógł też nieoczekiwany wzrost wskaźnika zaufania amerykańskich konsumentów w listopadzie. Wyniósł on 44,9 pkt wobec 39,5 pkt prognozy.
Szybko jednak przyszło otrzeźwienie i gracze zaczęli pozbywać się akcji.

Po godzinie 17-tej zdecydowanie gorsza sytuacja panowała na rynku spółek technologicznych. Kwadrans po 17-tej indeks DJ tracił 0,43 proc., zaś Nasdaq Composite opadał o 2,00 proc.

Kolejne 15 minut przyniosło próbę odreagowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na Wall Street zrobiło się nerwowo