Nabici w first minute

P AP
opublikowano: 03-06-2014, 06:58

Ceny zagranicznych wycieczek wyraźnie spadły, gdyż popyt na nie jest mniejszy niż podaż. Kosztują teraz mniej niż w przedsprzedaży, a nawet w porównaniu do ubiegłorocznego sezonu, informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Tak więc ci, którzy skorzystali z obniżek first minute 2-3 miesiące temu, mogą teraz żałować - niektóre wycieczki kosztują często mniej niż wtedy. Zdaniem cytowanego przez gazetę analityka z firmy TravelData Jacka Dąbrowskiego, touroperatorzy przygotowali w tym sezonie w sumie więcej o 30 proc. miejsc niż w dobrym ubiegłym roku. Popyt owszem urósł, ale o 15 proc.

Świadczą o tym ceny wycieczek. Wg TravelData, na ośmiu głównych kierunkach ceny są w tym roku średnio niższe o 95 zł w porównaniu z sezonem 2013. Rekordzistami spadków są Synaj i Wybrzeże Egipskie, gdzie wycieczki staniały o 220-230 zł. Potaniały również Turcja Egejska, Wyspy Kanaryjskie i Riwiera Turecka.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: P AP

Polecane