Nadchodzi tydzień ważnych danych

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 14-07-2008, 00:00

waluty dla inwestorÓw

Najbliższe pięć dni jest wręcz naszpikowane raportami makroekonomicznymi. Inwestorzy poznają m.in. czerwcową inflację w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech i strefie euro oraz decyzję w sprawie stóp procentowych podjętą przez Bank Japonii. Na tym nie koniec. Pozostałe ważne dane to dynamika produkcji przemysłowej w strefie euro i USA, wartość indeksu zaufania publikowanego przez niemiecki instytut ZEW oraz protokół z czerwcowego posiedzenia FOMC. Każda z tych „figur” tworzy impuls dla rynku walutowego.

Wymienione raporty makroekonomiczne uzupełnia liczna grupa wyników kwartalnych publikowanych przez amerykańskie spółki. One również mogą mieć pośredni wpływ na notowania głównych par walutowych.

Duża liczba impulsów utrudnia prognozowanie kierunku, w którym podąży forex. Zważywszy na niejednoznaczną sytuację na wykresach, należy oczekiwać walutowego rollercoastera.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nadchodzi tydzień ważnych danych