Nadzór ukarał Graala

GRA
03-09-2009, 00:00

KNF wlepiła rybnej spółce 40 tys. zł kary za złe informowanie rynku.

KNF wlepiła rybnej spółce 40 tys. zł kary za złe informowanie rynku.

W marcu fundusze AS Trigon Funds zarzuciły Graalowi, że nie dopełnił obowiązków informacyjnych związanych ze zmianą ich udziału w kapitale rybnej spółki. Ich zdaniem, opublikował przesłane zawiadomienia z opóźnieniem. Na dodatek dokonał daleko idących zmian w tekście, co zaowocowała błędem w nazwie jednego z funduszy z grupy Trigon.

— Czytelnicy mogli błędnie dojść do wniosku, że fundusze AS Trigon Funds dokonały zakupu akcji między grudniem a marcem, nie informując o tym emitenta oraz nadzoru. Tak nie było — wyjaśniał wtedy "PB" Radosław Sienicki, przedstawiciel Trigona.

Zarząd Graala zapewniał wtedy, że opublikował dokumenty w takiej formie, w jakiej dostał je od akcjonariusza.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podzieliła opinię Trigona. Wczoraj nałożyła na Graala 40 tys. zł kary za "naruszenie obowiązków informacyjnych związanych ze zmniejszeniem przez AS Trigon Funds udziału w spółce poniżej progu 5 proc. liczby głosów".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nadzór ukarał Graala