Nadzór wyrzuca prezesa Atlantisu

KSA
02-10-2008, 00:00

Rada nadzorcza odwołała wieloletniego prezesa spółki. Powód? Zawieranie niekorzystnych dla spółki umów.

Rada nadzorcza odwołała wieloletniego prezesa spółki. Powód? Zawieranie niekorzystnych dla spółki umów.

Jan Chrostowksi, prezes Atlantisu, przestał pełnić funkcję. Odwołała go rada nadzorcza, w której większość ma Mariusz Patrowicz, główny akcjonariusz spółki. Inwestor zapowiadał, że będzie się przyglądał działalności prezesa. W kwietniu wprowadził do zarządu zaufaną osobę — Annę Kajkowską. Właśnie została prezesem.

— Na tym etapie uznaliśmy, że lepiej odsunąć prezesa od bieżącej działalności, chociaż chcieliśmy uniknąć takich decyzji — tłumaczy Mariusz Patrowicz, szef rady nadzorczej Atlantisu.

Atlantis nie prowadzi działalności operacyjnej i notuje straty. Kiedyś znaczącym akcjonariuszem był jej były prezes — Paweł Obrębski oraz firma deweloperska WAN. Nadzór ocenia teraz, że zawierane przez byłego prezesa umowy z "jednym z warszawskich deweloperów" w latach 1997-2008 były rażąco niekorzystne dla spółki (jego nazwy jednak nie ujawnia). Umowy pomiędzy podmiotami były — zdaniem nadzoru — zawarte dla pozoru za zgodą drugiej strony i są nieważne.

— Badamy teraz skutki finansowe, aby stwierdzić, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na działaniu na szkodę spółki — mówi Mariusz Patrowicz.

Dodaje, że spornych umów jest kilka i opiewają łącznie na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych.

— Będziemy się starali odzyskać te pieniądze i wyprowadzić Atlantis na prostą —twierdzi Mariusz Patrowicz.

Badanie dokumentów może potrwać jeszcze kilka tygodni. Po jego zakończeniu zarząd spółki wystąpi zapewne na drogę sądową. Z Janem Chrostowskim nie udało nam się wczoraj skontaktować — jego telefon zamilkł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nadzór wyrzuca prezesa Atlantisu