Nagrodzą najciekawsze pomysły z branży ITC

MBE
opublikowano: 04-09-2012, 00:00

Od 10 września autorzy pomysłów z branży ITC będą mogli zgłaszać się do projektu „Upriser”. Najlepsi dostaną kapitał na realizację biznesu.

Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) startuje z inicjatywą Upriser. Chce wyłonić najciekawsze pomysły biznesowe z branży ITC i umożliwić ich realizację.

10 września na stronie www. upriser.pl uruchomiony zostanie formularz zgłoszeniowy. Pomysłodawcy zgłaszający swój projekt wezmą udział w dwuetapowej procedurze, a laureaci dostaną kapitał na uruchomienie zgłoszonego biznesu.

W pierwszym etapie spośród wszystkich zgłoszonychprojektów wyłonionych zostanie 15 najciekawszych. Następnie wybrane zostaną co najmniej trzy, które wejdą do Upriser Team, co oznacza, że Fundusz Zalążkowy KPT złoży im propozycję wejścia kapitałowego i wsparcia merytorycznego ze strony ekspertów funduszu. Oceny zgłoszeń dokona Upriser Committee — złożone z siedmiu znanych i cenionych w biznesie oraz branży ICT osób.

— Chcemy, żeby budowany przez nas Upriser Team był grupą mocnych projektów celujących w działalność globalną. Dlatego szukamy przede wszystkim projektów wysokiej jakości, pochodzących od pomysłodawców z doświadczeniem w zakresie wdrażania już innych pomysłów, funkcjonowania w środowisku start-upowym/ spin-offowym oraz pomysłodawców ze środowiska akademickiego — tłumaczy Marcin Bielówka, prezes Funduszu Zalążkowego KPT.

Przesłanie formularza zgłoszeniowego to niejedyny sposób, w jaki uczestnicy projektu mogą zaprezentować swój pomysł. Mogą również dołączyć prezentację PDF lub film, w którym opowiedzą o projekcie.

Twórcy projektu chcą w ten sposób dać uczestnikom okazję do wykazania się kreatywnością i pomysłowością. Jury konkursu oceni też predyspozycje oraz zaangażowanie projektodawcy w zgłaszany projekt. Zgłoszenia będą przyjmowane do listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu