Nagrodzono najlepiej zinformatyzowane firmy

Ewa Bęczkowska
opublikowano: 29-10-2001, 00:00

Pierwszego dnia Kongresu Teleinfo 2001 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala, podczas której wyróżniono najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwa i instytucje w Polsce w 2001 r. Jej organizatorem i pomysłodawcą jest wydawnictwo Migut Media.

Patronat nad kongresem objął Aleksander Kwaśniewski, prezydent RP. Honorowymi gośćmi byli Jacek Piechota, minister gospodarki, Paweł Rzepka, prezes (już były) zarządu Telekomunikacji Polskiej, przewodniczący II Kongresu Teleinfo i w imieniu Prezydenta RP — jego doradca Jerzy Wysokiński.

Tematem przewodnim kongresu była strategia i praktyka rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce, która zakłada propagowanie skutecznego i innowacyjnego wykorzystania rozwiązań teleinformatycznych w działalności gospodarczej, pracy zawodowej, administracji państwem, ochronie zdrowia, życiu kulturalnym i społecznym. Kongres miał na celu porównanie strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce, krajach UE oraz Europy Środkowej i Wschodniej.

Laureatów Raportu Teleinfo 100 — „Informatyka w gospodarce polskiej 2001” uhonorowano statuetkami. Dodatkowo z rąk Wiesława Miguta, prezesa Migut Media, otrzymali IV wydanie raportu poświęcone informatyzacji poszczególnych sektorów polskiej gospodarki oraz ocenie stanu zaawansowania firm we wdrażaniu i wykorzystywaniu technologii informatycznych.

W kategorii banki i instytucje finansowe nagrodzono Fortis Bank Polska, w dziedzinie energetyki wyróżnienie przyznano Elektrowni Bełchatów. Za najlepiej zinformatyzowaną firmę w dziedzinie telekomunikacji uznano Polską Telefonię Cyfrową, w przemyśle paliwowym i handlu paliwami nagrodzono BP Poland.

W kategorii przemysł chemiczny i farmaceutyczny statuetkę zdobyła Firma Oponiarska Dębica. W przemyśle elektronicznym, maszynowym i motoryzacyjnym wyróżniono Philips CEI Poland, w spożywczym firmę Bakoma. Natomiast w branży drzewnej, meblarskiej i papierniczej nagrodę przyznano Fabryce Mebli Forte z Ostrowi Mazowieckiej. W kategorii handel i usługi najlepiej zinformatyzowaną firmą okazało się Makro Cash and Carry. W dziedzinie administracji i służb publicznych wyróżnienie zdobyła Straż Graniczna, a w dziedzinie transportu, spedycji, usług pocztowych i kurierskich firma Spedpol. W hutnictwie, przetwórstwie i sprzedaży metali nagrodzono Hutę Stalowa Wola, a w przemyśle budowlano-montażowym i materiałów budowlanych — Grupę Atlas. Nagrodę specjalną Raportu Teleinfo w kategorii lider najlepiej zinformatyzowanych przedsiębiorstw, małych firm i instytucji finansowych otrzymał Gospodarczy Bank Spółdzielczy.

Ewa Bęczkowska

e.beczkowska@pb.pl % (22) 611-62-71

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Nagrodzono najlepiej zinformatyzowane firmy