Najbardziej pożądany zawód

opublikowano: 11-01-2018, 22:00

Zdaniem ekspertów, epoka zachwytu i rozpływania się nad możliwościami big data w 2018 r. minie.

Będzie natomiast rosło zapotrzebowanie na pracowników naukowych, którzy potrafią sprostać wyzwaniu dogłębnego teoretycznego zrozumienia wielu problemów. Główną rolę w tym przypadku mają odgrywać tzw. data scientists, czyli badacze danych — wynika z raportu firmy Forrester.

Fot. Pixaby CC0

— Praca badacza danych wiąże się z postawą proaktywną. Kluczowym pytaniem zadawanym przez data scientist jest „jak?”. Przykładowo: jak sprawić, że wydarzy się pożądany przez firmę scenariusz? Jakich danych użyć? Badacz danych to obecnie jeden z najtrudniejszych zawodów w świecie gospodarki cyfrowej — mówi Michał Grams, partner zarządzający i założyciel TogetherData.

Warto jednak zauważyć, że obecnie w jednym z największych światowych serwisów rekrutacyjnych — czyli Indeed.com — zaledwie 13 proc. ofert jest związanych z analizą danych, a tylko 1 proc. dotyczy badaczy danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane