Czytasz dzięki

Najbardziej zakorkowane miasta Europy

AR
opublikowano: 25-08-2015, 12:05

Listę miast, w  których nerwy kierowców wystawiane są na największą próbę, opublikowała niedawno globalna firma INRIX. Najbardziej zatłoczonym miastem Europy okazał się Londyn.

Brytyjska stolica z roku na rok coraz gorzej radzi sobie z ruchem ulicznym. W porównaniu z 2013 r. w 2014 r. liczba godzin spędzanych w korkach ulicznych w ciągu roku przez przeciętnego kierowcę samochodu wzrosła tam o 14 godzin. Łącznie na zatłoczonych ulicach Londynu statystyczny kierowca spędza 96 godzin w roku. 

Najbardziej zatłoczonym krajem na Starym Kontynencie jest natomiast Belgia (58 godz./rok w korkach). W pierwszej "piątce" drogowego rankingu znalazły się Holandia, Niemcy, Luksemburg i na końcu – Wielka Brytania ze średnią 30 godz./ rok.

Zatłoczone ulice to cena rozwoju gospodarczego – wynika z raportu. Rosnąca liczba korków ulicznych to cecha krajów, które notują gospodarcze sukcesy i malejące bezrobocie.

Zobacz więcej

By Gemma Longman (Bangkok traffic) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

W raporcie nie została wymieniona ani Polska, ani Warszawa. Analiza, na podstawie danych przesyłanych w bieżącym czasie przez GPS, uwzględniła tylko 94 miasta w 14 wybranych krajach, po których poruszały się monitorowane przez analityków samochody.

Najbardziej "zakorkowane" miasta Europy (liczba godzin w korku/rok/kierowcę)

1.    Londyn (96)
2.    Bruksela (74)
3.    Kolonia (65)
4.    Antwerpia (64)
5.    Stuttgart (64)
6.    Karlsruhe (63)
7.    Mediolan (57)
8.    Düsseldorf  (53)
9.    Utrecht (53)
10.   Gandawa (52)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane