Najbogatsi Japończycy stracili 4 mld USD

opublikowano: 05-06-2013, 00:00

W ciągu dwóch tygodni wartość majątku trzech najbogatszych Japończyków stopniała o 4,2 mld USD — wynika z Bloomberg Billionaires Index.

Fortuna Tadashiego Yanaia, prezesa sieci Fast Retailing, stopniała o 12 proc., do 16,4 mld USD, fortuna Masayoshiego Sona, prezesa SoftBanku, zmalała o 13 proc., do 12,1 mld USD, a Hiroshiego Mikitaniego, prezesa firmy Rakuten, o 9 proc., do 6,6 mld USD. Jednak nawet po tak dużym spadku największy od ćwierćwiecza rajd japońskich akcji w 2013 r. przełożył się na wzrost majątku trzech najbogatszych Japończyków o 9 mld USD. Indeks Topix od szczytu z 22 maja stracił już 14 proc., wymazując z wartości rynkowej 400 mld USD. Jednak Japonia w dalszym ciągu wypada najlepiej wśród największych rynków giełdowych na fali optymizmu, którą wywołał premier Shinzo Abe i bezprecedensowa polityka luzowania monetarnego Banku Japonii. Od 3 grudnia jen osłabił się do dolara o 17 proc., co pomogło eksporterom wypracować wyższe zyski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy