Najbogatsi stracili w czwartek 63 mld USD

opublikowano: 05-10-2018, 08:24

Łączna wartość majątku 500 najbogatszych ludzi na Ziemi spadła w czwartek najmocniej od sześciu miesięcy. Warren Buffett jednak się wzbogacił.

W czwartek majątek najbogatszych spadł o 1,2 proc., czyli 63 mld USD. To skutek taniejących akcji na rynkach w USA wywołanej m.in. przez duży wzrost rentowności obligacji tego kraju. Tracili głównie właściciele spółek handlujących dobrami luksusowymi, bo rynek zaczął się bać osłabienia na nie popytu w Chinach.

Zobacz więcej

Warren Buffett, fot. Bloomberg

Najbogatszy Europejczyk, Bernard Arnault, stracił w czwartek 3,5 mld USD, najwięcej spośród 500 najbogatszych ludzi świata. To głównie skutek przeceny akcji jego spółki LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, największego na świecie dystrybutora towarów luksusowych. Bracia Alain i Gerard Wertheimer, właściciele Chanel, stracili w czwartek 775 mln USD, a majątek Francois Pinaulta, kontrolującego Gucci, zmalał o 1,6 mld USD.

Amerykańscy krezusi także nie mieli dobrego dnia. Majątki Jeffa Bezosa z Amazo.com, Marka Zuckerberga z Facebooka, Billa Gatesa z Microsoftu oraz twórców Google Larry’ego Page’a i Sergey’a Brina spadły łącznie o 8,4 mld USD.

W pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi świata tylko Warren Buffett stał się bogatszy w czwartek. Jego majątek wzrósł o 1,2 mld USD i wynosi obecnie 90 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu