Najbogatszy Czech nie traci wiary w Rosję

Czeski miliarder Petr Kellner zapowiedział, że kontrolowana przez niego grupa finansowa PPF nie przestanie inwestować w Rosji pomimo trwającego w tym kraju kryzysu.

Petr Kellner (fot. Bloomberg)
Zobacz więcej

Petr Kellner (fot. Bloomberg)

Nałożenie na Rosję sankcji międzynarodowych, załamanie cen ropy naftowej i notowań rubla, ani nawet ucieczka kapitału nie skłoniły najbogatszego Czecha Petra Kellnera do wycofania się z rynku rosyjskiego, donosi agencja Bloomberg. Kontrolowany przez należącą do miliardera grupę inwestycyjną PPF bank Home Credit odczuwa niekorzystną sytuację na rynku rosyjskim, wynika z raportu instytucji za 2014 r.

„Wiemy, że rosyjski kryzys nie zostanie rozwiązany w najbliższym czasie. Mimo to nasza obecność w Rosji jest długoterminowa i będziemy tu inwestować w przyszłości. Nie uciekamy od problemów. Staramy się je rozwiązywać, patrzymy na nie jak na nie jak na wyzwanie” – napisano w raporcie PPF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Najbogatszy Czech nie traci wiary w Rosję