Najbogatszy Rosjanin przepisał część majątku na żonę

opublikowano: 04-03-2022, 08:03

Aleksiej Mordaszow, objęty w tym tygodniu sankcjami najbogatszy rosyjski oligarcha, przepisał w Wielkiej Brytanii kontrolę nad wartymi 1,1 mld USD udziałami w spółce górniczej na żonę, informuje Bloomberg.

Z dokumentów, do których dotarła agencja wynika, że Marina Aleksandrowna Mordaszowa została „osobą o znaczącej kontroli” w spółce Norgold, prowadzącej działalność górniczą w Rosji, Kazachstanie i Zachodniej Afryce. Ilość posiadanych przez nią głosów na walnym określono na między 50 proc. a 75 proc.

Mordaszow kilka lat temu znalazł się na amerykańskiej „liście Putina”, zawierającej spis osób, które zrobiły majątek dzięki bliskim związkom z prezydentem Rosji. W ostatni wtorek ustąpił ze stanowiska członka rady dyrektorów Nordgold. W środę odszedł z władz niemieckiego TUI, które podczas pandemii uratował przed bankructwem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane