Najdłuższa seria zniżek od stycznia

W piątkowym handlu giełda nowojorska jest na najlepszej drodze do zamknięcia spadkiem trzeciego tygodnia z rzędu.

Wall Street ugina się w piątek pod naporem sprzedających. Po ponad godzinie handlu S&P500 traci 0,6 proc., Dow Jones zniżkuje o 0,1 proc., a Nasdaq utrzymuje się aż 1,6 proc. pod kreską. Wszystko wskazuje na to, że główny indeks zamknie zniżką trzeci tydzień z rzędu, co nie miało miejsca od stycznia. Inwestorów zaniepokoiło obcięcie prognoz globalnego wzrostu przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, zdaniem którego strefa euro stoi przed ryzykiem recesji.

- W centrum obaw inwestorów znalazły się obawy o globalny wzrost. Zwiększona w tym tygodniu zmienność pokazuje, że na rynku zapanowała nerwowość – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Alessandro Bee, strateg banku Sarasin.

Od początku października aż pięć sesji zakończyło się zmianą indeksu S&P500 przekraczającą 1 proc. Wcześniej aż 62 sesje z rzędu zakończyły się zmianami nie przekraczającymi 1 proc. Tak długiego okresu spokoju nie zanotowano na rynku od 1995 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Najdłuższa seria zniżek od stycznia