Najdziwniejsze przepisy drogowe świata

opublikowano: 07-07-2015, 22:00

Gdzie pierwszeństwo mają wielbłądy, a gdzie można prowadzić nago? Wyszukiwarka turystyczna Kayak. pl zebrała 10 najdziwniejszych przepisów.

1. Austria: prędkość mierzą na oko

Pracownicy drogówki szkoleni są w kontroliprędkości „na oko”. Ze swoich umiejętności mogą korzystać, by ustalić przekroczenie prędkości w terenie z dozwoloną prędkością do 30 km/h. Jazda 20 km/h w terenie z ograniczeniem do 10 km/h kończyć się mandatem, nawet jeśli nie ma radaru.

2. Minnesota:

jak przewozić goryle

Przepis drogowy stanu USA pozwala na przewóz w aucie goryli, o ile siedzą na przednim siedzeniu. Za tylne kierowcy grozi grzywna.

3. Chorwacja: zakaz przewozu kanistrów z benzyną

W aucie nie można mieć kanistrów z benzyną. Należy spakować komplet zapasowych żarówek.

4. ZEA: wielbłądy z pierwszeństwem przejazdu

W emiratach wielbłądy są symbolami wysokiego statusu. Szacunek do garbatych królów pustyni przejawia się również w zasadach ruchu drogowego — wielbłądy mają pierwszeństwo na drodze.

5.

Chiny: bez lokalnego „prawka” nie pojedziesz

Międzynarodowe prawo jazdy nie wystarczy — trzeba ubiegać się o lokalne. Aby je otrzymać, należy zdać egzamin, a następnie złożyć podanie o jego wydanie. Proces jest bardzo czasochłonny.

6. Włochy: psa musisz przypiąć pasami

Podróżujący muszą pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa również swoim czworonogom.

7. Islandia: ubezpieczenie od podmuchów wiatru

Lokalne wypożyczalnie aut doradzają ubezpieczenia m.in. od pyłu wulkanicznego i ekstremalnych podmuchów wiatru. Ponadto ze względu na ukształtowanie terenu po połowie wyspy można poruszać się wyłącznie pojazdem z napędem na cztery koła.

8. Anglia: prawa ręka na aucie

Jeśli złapie cię pilna potrzeba fizjologiczna,a do najbliższej stacji benzynowej z toaletą kawał drogi — jest ratunek. Przepisy pozwalają zatrzymać się na poboczu, o ile cały czas będziesz trzymać prawą rękę na aucie.

9. Niemcy: dozwolona jazda nago

Ponieważ pojazd jest własnością prywatną,dozwolona jest jazda nago. Podróż bez butów również nie jest wykroczeniem. Jeśli kierowca prowadzący na bosaka weźmie udział w wypadku, może utracić prawo do ubezpieczenia.

10. Kentucky: za kółkiem w kostiumie kąpielowym

W tym stanie USA kobiety mogą prowadzić samochód w stroju kąpielowym tylko wtedy, gdy mają pod ręką akcesoria do samoobrony lub są eskortowane przez dwóch policjantów. [AR] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Najdziwniejsze przepisy drogowe świata