Najemcy szukają oszczędności w ESG

opublikowano: 31-01-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Szalejąca drożyzna skłania firmy do większego zainteresowania zielonymi wdrożeniami.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jaki odsetek firm interesuje się efektywnością ekonomiczną biurowca
  • a jaki oczekuje od dewelopera realizacji strategii ESG

Już 75 proc. najemców przyznaje, że wybierając biurowiec zwraca uwagę na to, czy deweloper realizuje strategię ESG i dba o zrównoważony rozwój. 67 proc. badanych za istotną uważa natomiast efektywność ekonomiczną budynku – wynika z najnowszego raportu CBRE.

Zielona era
Zielona era
Zdaniem analityków CBRE, w 2023 r. należy się spodziewać istotnego wzrostu znaczenia zrównoważonego rozwoju i efektywności ekonomicznej nieruchomości.
fot. iStock

Firmy oczekują, że biurowce będą wyposażane w zielone rozwiązania, ułatwiające zarządzanie wydatkami. Zależy im również na tym, by były dopasowane do nowych realiów pracy hybrydowej, co może się przełożyć na większą efektywność pracy i rentowność biznesu.

Jak tłumaczą analitycy CBRE, także inwestorzy zdają sobie sprawę, że zwrot w kierunku zielonych rozwiązań to dziś konieczność. Dlatego starsze obiekty, np. te z lat 90., są coraz częściej modernizowane i przebudowywane. W ten sposób zwiększa się ich efektywność środowiskową i ekonomiczną, a przy okazji także konkurencyjność.

75 proc.

Taki odsetek firm wybierając biuro zwraca uwagę na to, czy jego deweloper realizuje strategię ESG i dba o zrównoważony rozwój

67proc.

Tyle firm za ważną uznaje efektywność ekonomiczną budynku

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane