Czytasz dzięki

Najgorsza jest bezmyślność

opublikowano: 19-11-2014, 00:00

33 proc. ankietowanych przez firmę doradczą EY albo nie wie, ile czasu ich firmie zajmuje reakcja na naruszenie bezpieczeństwa informacji, albo nie umie na to pytanie odpowiedzieć.

12 proc. przedsiębiorstw na świecie reaguje na atak w 10 minut, a 25 proc. w godzinę. 56 proc. przyznaje, że miałoby problem z identyfikacją i wczesnym wykryciem zagrożeń. 57 proc. respondentów uważa niefrasobliwość pracowników za największe zagrożeniedla wrażliwych danych biznesowych. Mniej obaw (53 proc.) wzbudza nawet zorganizowana cyberprzestępczość. Celem ataków jest dezorganizacja przedsiębiorstwa (25 proc.), przejęcie poufnych danych finansowych, w tym numerów kart kredytowych czy haseł do bankowości internetowej (28 proc.), kradzież własności intelektualnej (20 proc.) i nadużycia finansowe (19 proc.). Tylko w 5 proc. firm jest specjalny zespół do analizowania ryzyka cyberataków.

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane