Najgorsza jest bezmyślność

opublikowano: 19-11-2014, 00:00

33 proc. ankietowanych przez firmę doradczą EY albo nie wie, ile czasu ich firmie zajmuje reakcja na naruszenie bezpieczeństwa informacji, albo nie umie na to pytanie odpowiedzieć.

12 proc. przedsiębiorstw na świecie reaguje na atak w 10 minut, a 25 proc. w godzinę. 56 proc. przyznaje, że miałoby problem z identyfikacją i wczesnym wykryciem zagrożeń. 57 proc. respondentów uważa niefrasobliwość pracowników za największe zagrożeniedla wrażliwych danych biznesowych. Mniej obaw (53 proc.) wzbudza nawet zorganizowana cyberprzestępczość. Celem ataków jest dezorganizacja przedsiębiorstwa (25 proc.), przejęcie poufnych danych finansowych, w tym numerów kart kredytowych czy haseł do bankowości internetowej (28 proc.), kradzież własności intelektualnej (20 proc.) i nadużycia finansowe (19 proc.). Tylko w 5 proc. firm jest specjalny zespół do analizowania ryzyka cyberataków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane