Najgorszy tydzień miedzi od stycznia

PAP
08-04-2016, 08:13

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie lekko rosną, ale metal zalicza najgorszy tydzień pod względem notowań od stycznia. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana w piątek po 4.667,50 USD za tonę, po wzroście o 0,4 proc. - podają maklerzy.

Zobacz więcej

Notowania miedzi przez tydzień

Na rynkach nie słabną obawy o to, że popyt na metale w Chinach nie będzie na tyle mocny, aby z rynków zniknęła ich nadwyżka, w tym miedzi.

Zapasy miedzi na LME w Londynie wzrosły w ostatnim czasie o 2,8 proc., najmocniej od sierpnia 2015 r.

"Ogólnie rzecz biorąc sentyment nadal jest +niedźwiedzi+ biorąc pod uwagę popyt na metale w Chinach" - mówi Li Chunlan, analityk firmy konsultingowej CRU Group w Pekinie.

"Dzisiejsze odbicie cen może być tylko chwilowe" - dodaje.

W czwartek metale na LME staniały o 2,8 proc.

W tym tygodniu miedź na LME w Londynie staniała o 3,5 proc., najmocniej od tygodnia zakończonego 8 stycznia.

Ceny miedzi spadną w 2017 r. o 14 proc. - oceniają analitycy.

"Na rynkach może się utrzymać w tej dekadzie nadwyżka miedzi dopóki nie będzie jakichś cięć dostaw" - pisze w nocie dla klientów Michael Slifirski, analityk Credit Suisse Group.

Credit Suisse obniżył prognozy cen miedzi na 2018 r. o 30 proc. oceniając, że popyt na miedź w Chinach raczej spadnie od 2017 r. o 2,5 proc. niż wzrośnie o 4,5 proc., jak to wcześniej szacowano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Najgorszy tydzień miedzi od stycznia