Najlepsi pod względem nowoczesnych technologii w HR

opublikowano: 23-11-2020, 22:00

W kategorii Nowoczesne technologie w HR najlepszy okazał się Volkswagen Poznań. Firma zdobyła wyróżnienie.

Decyzję o wdrożeniu Aplikacji VWP, która pozwala dotrzeć z pełną informacją o sprawach firmowych do wszystkich pracowników Volkswagen Poznań, przyspieszyła pandemia COVID-19 i czasowe zamknięcie fabryki. Wcześniej wielokrotnie podnoszono w firmie problem zróżnicowanego dostępu do takiej wiedzy, szczególnie utrudnionego dla osób na stanowiskach produkcyjnych.

Było wiele różnych ścieżek, którymi płynęły informacje – przekaz od przełożonych, spotkania, prasa, zakładowe ekrany, intranet dostępny w mailach i infokioskach rozmieszczonych na terenie fabryki. Te ostatnie znakomicie sprawdziły się w nowym systemie komunikacji HR, uporządkowanym dzięki wdrożonej już mobilnej Aplikacji VWP.

Baza jej użytkowników jest zasilana m.in. na podstawie zgody udzielonej przez pracownika na portalu samoobsługi dostępnym w infokioskach. W zamian pracownik otrzymuje w jednym miejscu m.in. dostęp do firmowych newsów, informacji o benefitach pracowniczych, wewnętrznych ofert pracy, odpowiedzi na najczęstsze pytania i ma kontakt ze swoim doradcą personalnym. Aplikacja umożliwia też dwustronną komunikację z pracownikiem.

Tą drogą w postach od kierownictwa załoga dowiaduje się w pandemii o aktualnej sytuacji w zakładzie, wznowieniu przerwanej produkcji, stosowanych środkach bezpieczeństwa, a także o sposobach wsparcia pracowników w czasie lockdownu. Obecnie z tej aplikacji korzysta 64 proc. załogi. Komentarze i postulaty użytkowników mają posłużyć do rozwoju systemu i wdrożenia nowych funkcjonalności, np. umieszczenia zbioru opisów procesów HR z możliwością pobrania niezbędnych formularzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane