Najlepsi pracownicy IT dla twojego biznesu

Partnerem publikacji jest IT CONNECT
opublikowano: 03-02-2023, 14:52
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

IT CONNECT odpowiada na potrzeby polskich firm poszukujących wykwalifikowanych pracowników z branży informatycznej.

W sposób szczególny dbamy o relacje zarówno ze stroną klientów rozwiązań IT, jak i konsultantów dostarczających swoje usługi. Uważamy, że najważniejsze jest, by każdy czuł się dobrze i na właściwym miejscu - Grzegorz Skoczek, prezes IT CONNECT
W sposób szczególny dbamy o relacje zarówno ze stroną klientów rozwiązań IT, jak i konsultantów dostarczających swoje usługi. Uważamy, że najważniejsze jest, by każdy czuł się dobrze i na właściwym miejscu - Grzegorz Skoczek, prezes IT CONNECT

Wraz z ciągle przyspieszającą cyfryzacją polskiej gospodarki rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT. Wiele przedsiębiorstw ma jednak trudności ze skompletowaniem swoich zespołów, dlatego zwracają się do firm outsourcingowych, które specjalizują się w wyszukiwaniu najlepszych fachowców na rynku. IT CONNECT, czyli tegoroczny laureat rankingu Gazele Biznesu, już dawno dostrzegł te potrzeby i od 2007 r. wspiera polskich przedsiębiorców w zakresie pozyskiwania i współpracy ze specjalistami z obszarów informatyki, administracji oraz telekomunikacji.

Znajdź swojego specjalistę

Podstawową działalnością IT CONNECT jest wynajem konsultantów z branży informatycznej. Odbywa się to w modelu outsourcingowym (wynajęcie danej osoby do wykonania danej usługi) lub rekrutacyjnym (czyli stałe włączenie specjalisty do zespołu Klienta). Opcją jest również model mieszany, czyli usługa try&hire (wypróbuj i zatrudnij), dzięki której pracodawca może wynająć danego kandydata na okres próbny i dopiero po nim zdecydować o potencjalnym stałym zatrudnieniu. Przedsiębiorcy decydujący się na skorzystanie z usług IT CONNECT mogą liczyć na najwyższej klasy specjalistów, z umiejętnościami dopasowanymi do potrzeb przedsiębiorstwa. Warunki współpracy są jasne od samego początku — klienci otrzymują informacje dotyczące możliwych terminów realizacji usług oraz przejrzyste zasady wyceny (wy- nagrodzenie tylko w przypadku udanych rekrutacji, prosty system marż). Aby zapewniać swoim klientom specjalistów najwyższej jakości, IT CONNECT aktywnie współpracuje z biurami karier na wielu uczelniach posiadających kierunki techniczne oraz informatyczne. Przedstawiciele firmy często jeżdżą na organizowane na uniwersytetach targi pracy, szukając młodych talentów, które niebawem zaczną swoją przygodę na rynku pracy. Należy również wspomnieć, że przedsiębiorstwa poszukujące doświadczonych menedżerów wyższego szczebla także mogą zwrócić się do IT dorobku wiele udanych rekrutacji m.in. na stanowiska dyrektorów działów IT.

Dopasowane do pracownika

Specjaliści IT szukający zatrudnienia za pośrednictwem IT CONNECT cenią sobie tę współpracę, która często trwa wiele lat. Kandydaci są na bieżąco informowani o aktualnym statusie postępowań rekrutacyjnych, w których biorą udział, a także o możliwych do uzyskania warunkach oraz perspektywach dalszego rozwoju. Ważnym aspektem jest również kwestia elastyczności umów. Osoby działające w obszarze IT są często bardzo świadome swojej wartości, a przez to także wymagające pod kątem zasad współpracy. Istnieje wiele rozwiązań, które umożliwiają im m.in. pracę zdalną i hybrydową albo specjalne zasady opodatkowania, np. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, ulga IP BOX, autorskie koszty uzyskania przychodu. IT CONNECT wspiera konsultantów w tym obszarze, pomagając znaleźć najlepsze rozwiązanie zarówno pod kątem wygody samej pracy, jak i kwestii rozliczeń ze skarbem państwa. — W IT CONNECT w sposób szczególny dbamy o relacje zarówno ze stroną klientów rozwiązań IT, jak i konsultantów dostarczających swoje usługi. Uważamy, że najważniejsze jest, by każdy czuł się dobrze i na właściwym miejscu. Dlatego zawsze staramy się budować dobry kontakt ze wszystkimi partnerami, a także szybko reagować zarówno na nowe pomysły, jak i na sygnały, że coś wymaga poprawy oraz zachęcać wszystkie strony do szukania porozumienia w celu wdrożenia usprawnień — mówi Grzegorz Skoczek, prezes IT CONNECT.

10tys.

Tyle osób znajduje się w bazie kandydatów do pracy w branży IT firmy IT CONNECT.

Klucz do sukcesu

IT CONNECT wynajmuje ponad 400 konsultantów, którzy są zaangażowani w bieżące projekty klientów w obszarach utrzymania i rozwoju aplikacji, infrastruktury, sieci i zakupów IT. Świadczą usługi głównie dla firm z Warszawy, ale również Łodzi, Krakowa, Lublina, Poznania, Wrocławia i Gdańska. Firma cały czas dynamicznie się rozwija. Prowadzone jest obecnie około 50 rekrutacji, a baza kandydatów liczy ponad 10 tys. osób. Klientami IT CONNECT są polskie przedsiębiorstwa z różnych branż: telekomunikacyjnej, informatycznej, ubezpieczeniowej, bankowej, produkcyjnej, wdrożeń IT, medialnej, kosmetycznej i wielu innych. Firmie zaufały takie marki jak Orange Polska (a wcześniej jej poprzednicy: Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel) czy NetWorkS!. Firma nie zapomina także o kwestiach społecznych i pomocy innym. Zarząd dba nie tylko o swoich pracowników i klientów, lecz również aktywnie uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych i społecznych.

— Wspólnie z konsultantami wielokrotnie braliśmy udział w akcjach takich jak Szlachetna Paczka, Paczka na Gwiazdkę, Fundacja Przyjaciółka, corocznie wspieramy akcję Pali Się!, promujemy szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej i pierwszej pomocy — mówi Grzegorz Skoczek. Imponujący rozwój, nowoczesne proklienckie podejście, rzetelność i uczciwość w codziennym prowadzeniu działalności zaowocowały kilkukrotnym wyróżnieniem firmy IT CONNECT nagrodą Gazeli Biznesu. Firma jest również obecna na liście TOP 200 spółek informatycznych publikowanej corocznie przez magazyn „Computerworld”. Wszystko to zaowocowało ogromnym sukcesem — w ciągu trzech ostatnich lat podwoiliśmy przychody i zatrudnienie, rok 2021 kończąc z przychodem na poziomie ponad 65 mln złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane