Najlepsze konta oszczędnościowe

opublikowano: 06-09-2017, 22:00

Toyota Bank oferuje na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym 2,23 proc. w skali roku.

To najlepsza propozycja wśród kont oszczędnościowych, z której skorzystanie nie wiąże się z koniecznością spełnienia przez klienta dodatkowych warunków, jak np. posiadanie ROR lub przelanie tzw. nowych środków. Limit kwotowy na koncie w Toyota Banku to 100 tys. zł, a oprocentowanie na rachunku jest aktualizowane co kwartał w oparciu o stawkę WIBOR 3M.

Jego obecna wysokość obowiązywać będzie do końca września, ale nie należy się spodziewać istotnych zmian po tym terminie, bo stawka jest stabilna od wielu miesięcy. Konto ma jeden haczyk — jest darmowe tylko w przypadku, jeśli klient nie wypłaci z niego środków w danym miesiącu. W przeciwnym razie rachunek zostanie obciążony opłatą w wysokości 30 zł. Drugą lokatę zajmuje konto Lion’s Excellence, dostępne w Lion’s Banku. Stawka na tym rachunku wynosi 1,50 proc. w skali roku.

Istnieje możliwość podniesienia oprocentowania do 2,15 proc. po spełnieniu dodatkowych warunków. Ostatnie miejsce w pierwszej trójce zajmuje rachunek oszczędnościowy w Banku BPS. Jego oprocentowanie zależy od wysokości wkładu. Do 10 tys. zł obowiązuje stawka 1,3 proc., nadwyżka ponad tę kwotę do 100 tys. zł przyniesie 1,5 proc. w skali roku, a ponad 100 tys. zł — 1,8 proc. Na kontach oszczędnościowych w T-Mobile Usługi Bankowe oraz w BZ WBK można liczyć na stawki w wysokości 1,01-1,06 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu