Czytasz dzięki

Najlepsze lokaty dadzą 2,65 proc.

opublikowano: 18-09-2017, 22:00

InBank i Idea Bank oferują najlepiej oprocentowane lokaty półroczne klientom z nieco grubszym portfelem.

Najlepsza lokata półroczna, na której można przechować maksymalnie 50 tys. zł i która nie jest jednocześnie obarczona wymogami takimi jak konieczność założenia konta osobistego, posiadanie statusu nowego klienta czy ulokowanie nowych środków oferuje oprocentowanie w wysokości 2,65 proc. w skali roku. Z taką ofertą wychodzi Inbank na lokacie standardowej, którą można założyć drogą internetową.

Depozyty zgromadzone w tym banku są chronione przez Tagatisfond, czyli estoński odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Maksymalna łączna wartość lokat od pojedynczego klienta to 200 tys. zł, a do wyboru są też depozyty na 12 miesięcy (2,85 proc.), 24 miesiące (3 proc.) i 36 miesięcy (3,15 proc.). Na 2,65 proc. po pół roku liczyć można też w Idea Banku na Lokacie Cloud oraz Lion’s Banku na Lokacie Fortune. Obie instytucje przyzwyczaiły już potencjalnych zainteresowanych, że trzeba spełnić dodatkowe warunki, by skorzystać z relatywnie wysokiego na tle konkurencji oprocentowania.

W obu bankach trzeba mieć konto osobiste i przechowywać przez okres trwania lokaty 10 proc. wartości depozytu — np. od 100 tys. zł będzie to 10 tys. zł. W Nest Banku depozyt na 2,35 proc. w skali roku otworzą posiadacze konta osobistego, którzy zasilą rachunek wpływem wynagrodzenia (minimum to 2,5 tys. zł) lub wpływami na konto firmowe (6 tys. zł), o ile je posiadają. W drugim przypadku wymagane jest również dokonanie płatności na rzecz US lub ZUS. BGŻOptima na Lokacie Deklasującej XIV proponuje 2,30 proc. w skali roku.

Klient nie uniknie jednak założenia konta oszczędnościowego, a pieniądze przekazane na lokatę muszą być uznane za nowe. Takich barier nie stawia Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, w którym e-Lokata granatowa posiada stawkę w wysokości 2,15 proc. w skali roku. Natomiast na lokacie NR 1 w Idea Banku oprocentowanie wynosi 1,8 proc.

Absolutnie najwięcej na rynku na lokacie półrocznej proponuje Nest Bank na Lokacie Witaj, ale ceną za 4 proc. odsetek w skali roku jest konieczność założenia konta osobistego i spełnienie warunków dotyczących wpływu zarobków (takich, jak na depozycie za 2,35 proc.). Ale to nie wszystko, bo trzeba być nowym klientem, a lokatę można założyć maksymalnie 30 dni od otwarcia Nest Konta. Na dodatek maksymalny wkład to ledwie 10 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane