Najlepsze lokaty dadzą 2,65 proc.

opublikowano: 18-09-2017, 22:00

InBank i Idea Bank oferują najlepiej oprocentowane lokaty półroczne klientom z nieco grubszym portfelem.

Najlepsza lokata półroczna, na której można przechować maksymalnie 50 tys. zł i która nie jest jednocześnie obarczona wymogami takimi jak konieczność założenia konta osobistego, posiadanie statusu nowego klienta czy ulokowanie nowych środków oferuje oprocentowanie w wysokości 2,65 proc. w skali roku. Z taką ofertą wychodzi Inbank na lokacie standardowej, którą można założyć drogą internetową.

Depozyty zgromadzone w tym banku są chronione przez Tagatisfond, czyli estoński odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Maksymalna łączna wartość lokat od pojedynczego klienta to 200 tys. zł, a do wyboru są też depozyty na 12 miesięcy (2,85 proc.), 24 miesiące (3 proc.) i 36 miesięcy (3,15 proc.). Na 2,65 proc. po pół roku liczyć można też w Idea Banku na Lokacie Cloud oraz Lion’s Banku na Lokacie Fortune. Obie instytucje przyzwyczaiły już potencjalnych zainteresowanych, że trzeba spełnić dodatkowe warunki, by skorzystać z relatywnie wysokiego na tle konkurencji oprocentowania.

W obu bankach trzeba mieć konto osobiste i przechowywać przez okres trwania lokaty 10 proc. wartości depozytu — np. od 100 tys. zł będzie to 10 tys. zł. W Nest Banku depozyt na 2,35 proc. w skali roku otworzą posiadacze konta osobistego, którzy zasilą rachunek wpływem wynagrodzenia (minimum to 2,5 tys. zł) lub wpływami na konto firmowe (6 tys. zł), o ile je posiadają. W drugim przypadku wymagane jest również dokonanie płatności na rzecz US lub ZUS. BGŻOptima na Lokacie Deklasującej XIV proponuje 2,30 proc. w skali roku.

Klient nie uniknie jednak założenia konta oszczędnościowego, a pieniądze przekazane na lokatę muszą być uznane za nowe. Takich barier nie stawia Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, w którym e-Lokata granatowa posiada stawkę w wysokości 2,15 proc. w skali roku. Natomiast na lokacie NR 1 w Idea Banku oprocentowanie wynosi 1,8 proc.

Absolutnie najwięcej na rynku na lokacie półrocznej proponuje Nest Bank na Lokacie Witaj, ale ceną za 4 proc. odsetek w skali roku jest konieczność założenia konta osobistego i spełnienie warunków dotyczących wpływu zarobków (takich, jak na depozycie za 2,35 proc.). Ale to nie wszystko, bo trzeba być nowym klientem, a lokatę można założyć maksymalnie 30 dni od otwarcia Nest Konta. Na dodatek maksymalny wkład to ledwie 10 tys. zł.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane