Najlepsze porty lotnicze na świecie 2019

opublikowano: 28-03-2019, 22:00

Już siódmy raz z rzędu port lotniczy Singapur-Changi został okrzyknięty najlepszym portem na świecie w rankingu Skytrax — napisał portal CNBC.

— Dostać najwięcej głosów jako najlepsze lotnisko świata siódmy z rzędu to naprawdę niesamowite osiągnięcie lotniska Changi — mówi Edward Plaidsted, CEO Skytraksu.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Z najnowszego raportu (za 2019 r.) organizacji przyznającej nagrody w branży lotniczej wynika, że kolejne na liście lotniska — w Tokio (Tokio-Haneda) i Seulu (Seul-Inczon) — zostają daleko w tyle.

Badanie, na podstawie którego opublikowano ranking, polegało na przeprowadzeniu ankiet wśród około 13 mln pasażerów z całego świata. Lotniska były oceniane pod względem jakości odprawy, możliwości zakupowych czy bezpieczeństwa. Port w Szanghaju oceniono najwyżej za „dodatkowe atrakcje”.

Na tle portów azjatyckich europejskie wypadają słabo. Najwyższe miejsce zajął port w Monachium, ale wylądował dopiero na siódmej pozycji. Lotnisko London-Heathrow plasuje się tuż za nim (8. miejsce), a port lotniczy w Zurychu zamyka pierwszą dziesiątkę. Najwyżej ocenione amerykańskie lotnisko to port w Denver — znalazł się dopiero na 32. miejscu.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy