Najlepsze porty lotnicze na świecie 2019

opublikowano: 28-03-2019, 22:00

Już siódmy raz z rzędu port lotniczy Singapur-Changi został okrzyknięty najlepszym portem na świecie w rankingu Skytrax — napisał portal CNBC.

— Dostać najwięcej głosów jako najlepsze lotnisko świata siódmy z rzędu to naprawdę niesamowite osiągnięcie lotniska Changi — mówi Edward Plaidsted, CEO Skytraksu.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Z najnowszego raportu (za 2019 r.) organizacji przyznającej nagrody w branży lotniczej wynika, że kolejne na liście lotniska — w Tokio (Tokio-Haneda) i Seulu (Seul-Inczon) — zostają daleko w tyle.

Badanie, na podstawie którego opublikowano ranking, polegało na przeprowadzeniu ankiet wśród około 13 mln pasażerów z całego świata. Lotniska były oceniane pod względem jakości odprawy, możliwości zakupowych czy bezpieczeństwa. Port w Szanghaju oceniono najwyżej za „dodatkowe atrakcje”.

Na tle portów azjatyckich europejskie wypadają słabo. Najwyższe miejsce zajął port w Monachium, ale wylądował dopiero na siódmej pozycji. Lotnisko London-Heathrow plasuje się tuż za nim (8. miejsce), a port lotniczy w Zurychu zamyka pierwszą dziesiątkę. Najwyżej ocenione amerykańskie lotnisko to port w Denver — znalazł się dopiero na 32. miejscu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy