Najlepsze systemy emerytalne na świecie

opublikowano: 24-10-2019, 22:00

Polska ponownie została uwzględniona w raporcie Melbourne Mercer Global Pension Index, który porównuje jakość systemów emerytalnych na świecie.

Daleko nam do takich krajów, jak Dania i Holandia, które zostały uznane przez ekspertów jako najlepsze pod względem publicznej i będącej jej uzupełnieniem prywatnej oferty ubezpieczeń dla seniorów. Te kraje jako jedyne z 37 analizowanych dostały ocenę A — najwyższą, otrzymując ponad 80 punktów na 100. Drugą ocenę, B+, otrzymała tylko Australia. Polska — z oceną C — wylądowała w tej samej grupie krajów, w której są m.in.: Peru, Brazylia, Arabia Saudyjska, Hiszpania, Austria i Włochy. Nasz system emerytalny eksperci ocenili na 57,4 punktów, co oznacza poprawę w stosunku do ubiegłego roku o niecałe 3 punkty. Wszystkie analizowane systemy emerytalne — w tym te, które po raz pierwszy zostały ocenione w tym roku (filipiński, tajlandzki i turecki) — ubezpieczają 63 proc. światowej populacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu