Najpierw moce, potem przejęcia

Anna Borys
07-09-2006, 00:00

Dystrybutor stali chce na przełomie roku zebrać z giełdy przynajmniej 10 mln zł, a drugie tyle do końca 2009.

Drozapol-Profil, dystrybutor wyrobów hutniczych, wyemituje w grudniu, a najpóźniej w styczniu blisko 10 mln akcji serii E o wartości nominalnej 1 zł. Będzie to emisja z prawem poboru: na dwie stare akcje przysługiwać będzie jedna nowa. Spółka przygotowuje prospekt emisyjny. Pieniądze z oferty bydgoska spółka chce przeznaczyć głównie na wzrost organiczny, w tym inwestycje w park maszynowy.

Nowa oferta zmieni strukturę akcjonariatu. Główni akcjonariusze — Wojciech Rybka i Grażyna Rybka — planują bowiem sprzedaż praw poboru funduszowi inwestycyjnemu.

— Nasz udział w akcjonariacie obniży się najpierw częściowo po emisji akcji serii E, a następnie po emisji akcji serii F do 50 proc. plus jedna akcja — powiedział Wojciech Rybka, prezes spółki.

Kolejna emisja przewidziana jest bowiem do końca września 2009 r. Wartość nominalna nowych akcji nie przekroczy 10 mln zł. Oznacza to, że w ciągu trzech najbliższych lat wartość kapitałów własnych spółki zwiększy się o 50 proc.

Druga emisja nie ma jeszcze konkretnego celu, ale wszystko wskazuje na to, że sfinansuje przejęcia. Powiększenie kapitału ma bowiem umożliwić osiągnięcie do 2009 r. 400 mln zł przychodów ze sprzedaży i 16 mln zł zysku netto wobec 82 mln zł i 1 tys. zł straty w 2005 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Najpierw moce, potem przejęcia