Najpotężniejsze paszporty świata (RANKING)

Firma Arton Capital, która specjalizuje się w pomaganiu bogatym klientom uzyskiwać obywatelstwa innych krajów sporządziła ranking najpotężniejszych paszportów świata.

Ranking pokazuje, które paszporty oferują największą mobilność, na podstawie liczby krajów oferujących ich posiadaczom wjazd bez wizy.

Największe możliwości oferują paszporty krajów rozwiniętych. Na pierwszym miejscu znajdują się Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Przed posiadaczami tych paszportów drzwi aż 147 państw stoją otworem.

Do pierwszej dziesiątki załapała się Polska, z łatwym dostępem do 137 państw świata. To oznacza, że Polacy mogą swobodniej podróżować niż na przykład obywatele Monako czy Hongkongu, którzy bez wizy mogą wjechać na terytorium odpowiednio 128 i 136 krajów.

Najbardziej zaludnione kraje świata nie mają dobrej oferty dla globtroterów. Chiny oferują dostęp do 74 państw, a Indie do 59.

Oto najpotężniejsze paszporty świata:

1. USA, Wielka Brytania – 147 krajów
2. Francja, Korea Południowa, Niemcy – 145
3. Szwecja, Włochy – 144
4. Dania, Singapur, Finlandia, Japonia, Luksemburg, Holandia – 143
5. Szwajcaria – 142
6. Norwegia, Hiszpania, Belgia, Portugalia, Irlandia – 141
7. Malezja, Grecja, Austria, Kanada – 140
8. Nowa Zelandia – 139
9. Czechy, Węgry, Australia – 138
10. Polska, Słowacja - 137

Posiadacza najmniej atrakcyjnych paszportów mają bezwizowy wstęp tylko do 28 państw. Dotyczy to między innymi Sudanu i Palestyny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica,

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Najpotężniejsze paszporty świata (RANKING)