Najszybszy pociąg zatrzymała krowa

  • DI
opublikowano: 18-02-2019, 22:00

Vande Bharat Express, najszybszy pociąg w Indiach, którego inauguracji dokonał w piątek premier Narendra Modi, w sobotę zderzył się z krową w stanie Uttar Pradesh.

Kolizja spowodowała przerwę w zasilaniu i uszkodziła układ hamulcowy. Zbudowany w ramach programu „made in India” pociąg wracał do Delhi z Varanasi. Problemy na drogach i kolejach z powodu kolizji z bydłem są w Indiach powszechne. Najszybszy w kraju pociąg zbudowano w fabryce w Madrasie w ramach programu modernizacji transportu kolejowego, który pochodzi jeszcze z czasów brytyjskiej kolonizacji. Ekspres może osiągnąć prędkość 180 km na godzinę. Czas podróży na trasie 850 km między Delhi a Varanasi, świętym hinduskim miastem nad Gangesem, które przyciąga największą liczbę pielgrzymów, spadnie z 14 do 10 godzin. Z transportu kolejowego korzysta w Indiach 23 mln pasażerów dziennie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu