Czytasz dzięki

Najszybszy pociąg zatrzymała krowa

  • DI
opublikowano: 18-02-2019, 22:00

Vande Bharat Express, najszybszy pociąg w Indiach, którego inauguracji dokonał w piątek premier Narendra Modi, w sobotę zderzył się z krową w stanie Uttar Pradesh.

Kolizja spowodowała przerwę w zasilaniu i uszkodziła układ hamulcowy. Zbudowany w ramach programu „made in India” pociąg wracał do Delhi z Varanasi. Problemy na drogach i kolejach z powodu kolizji z bydłem są w Indiach powszechne. Najszybszy w kraju pociąg zbudowano w fabryce w Madrasie w ramach programu modernizacji transportu kolejowego, który pochodzi jeszcze z czasów brytyjskiej kolonizacji. Ekspres może osiągnąć prędkość 180 km na godzinę. Czas podróży na trasie 850 km między Delhi a Varanasi, świętym hinduskim miastem nad Gangesem, które przyciąga największą liczbę pielgrzymów, spadnie z 14 do 10 godzin. Z transportu kolejowego korzysta w Indiach 23 mln pasażerów dziennie.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane