Najtańsze auto świata przechodzi do historii

opublikowano: 11-07-2018, 10:47

Nano, najtańsze auto na świecie, po dziesięciu latach obecności na rynku przechodzi do historii.

Dane o produkcji wskazują na koniec Nano. Indyjski Tata Motors wyprodukował tylko jeden taki samochód w czerwcu. Rok wcześniej 275. Spółka przyznała, że auto dostępne dla wszystkich, którego cena po pojawieniu się w marcu 2009 roku wynosiła tylko 2,5 tys. USD, „w obecnej formie nie będzie kontynuowane po 2019 roku”.

Rzecznik Tata Motors powiedział, że Nano „może potrzebować świeżego kapitału aby przetrwać”. Eksperci uważają jednak, że dążenie za wszelką cenę do osiągnięcia najniższej ceny auta to błędna strategia.

Potwierdzają to dane. Indyjski rynek motoryzacyjny rośnie w każdym segmencie. Sprzedaż aut osobowych, w tym SUV, wzrosła w czerwcu o 38 proc., a aut komercyjnych o 42 proc. Największy indyjski producent aut, Maruti Suzuki India, sprzedał o ponad 40 proc. więcej samochodów niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Najtańsze auto świata przechodzi do historii