Najważniejsze jest zaufanie

Rozmawiała Magdalena Graniszewska
opublikowano: 12-03-2013, 00:00

Od lat PKN Orlen plasuje się w czołówce rankingu jakości relacji inwestorskich. Nie inaczej było i teraz.

Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen: Myślę, że to zasługa tego, iż dotrzymujemy zobowiązań i konsekwentnie dostarczamy tego, co obiecujemy. Tylko w ten sposób można zbudować zaufanie inwestorów.

Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen
Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen
None
None

Dodatkowo bardzo intensywnie komunikujemy się z rynkiem finansowym, przedstawiając zarówno wyniki, jak i plany.

Jak często spotykacie się z akcjonariuszami?

Intensywność spotkań wynika oczywiście z raportowania kwartalnych wyników finansowych, ale również ze struktury akcjonariatu PKN Orlen. W wolnym obrocie jest aż 72,5 proc. akcji, rozproszonychwśród inwestorów z całego świata. Dodatkowym impulsem do spotkań w minionym roku była publikacja nowej strategii.

Jak istotną rolę w waszej strategii IR pełnią zagraniczne road show?

Wystarczy spojrzeć na liczby: w 2012 r. spotkaliśmy się z ponad 250 instytucjami finansowymi, wśród których było 164 zagranicznych. Na konferencje i road show jeździmy przede wszystkim do głównych centrów finansowych, czyli do Londynu, Nowego Jorku i Frankfurtu. W najbliższym czasie zamierzamy też odbyć serię spotkań na wschodnim wybrzeżu USA, gdzie będziemy prezentować nową strategię.

Jakie narzędzia IR stosujecie?

Stale dbamy o doskonalenie i rozwój nowoczesnych narzędzi IR. Mamy nowy serwis internetowy, wprowadzamy rozwiązania na urządzenia mobilne oraz inne ułatwienia pozwalające na bieżącą analizę naszych danych finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rozmawiała Magdalena Graniszewska

Polecane