Najwięcej miliarderów mieszka w Pekinie

opublikowano: 08-04-2021, 06:51

Pekin stał się światową stolicą dolarowych miliarderów, wynika z najnowszego rankingu najbogatszych ludzi na świecie opublikowanego przez magazyn Forbes.

W stolicy Chin mieszka obecnie 100 miliarderów, czyli 33 więcej niż rok temu. Tylko o jednego miliardera mniej ma Nowy Jork, który był liderem rankingu przez ostatnie siedem lat. Pekin ustępuje jednak nadal Nowemu Jorkowi pod względem łącznej wartośc majątku zamieszkujących w nim miliarderów. Finansowa stolica USA „wygrywa” o 80 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Najbogatszym mieszkańcem Pekinu jest Zhang Yiming, twórca i szef firmy ByteDance, właściciela popularnej na całym świecie aplikacji TikTok. Jego majątek podwoił się w minionym roku do 35,6 mld USD. Najbogatszym nowojorczykiem jest Michael Bloomberg. Majątek twórcy agencji Bloomberg i byłego burmistrza Nowego Jorku szacowany jest na 59 mld USD.

Przez miniony rok liczba miliarderów w Chinach wzrosła o 210 osób, więcej niż w jakimkolwiek innym państwie. Łącznie jest ich tam już 698. Chiny doganiają pod tym względem USA, które zajmują pierwsze miejsce mając 724 miliarderów. W pierwszej trójce są jeszcze Indie, skąd pochodzi 140 miliarderów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane