Najwięksi inwestorzy kupowali bitcoina od końca czerwca

opublikowano: 24-08-2021, 21:38

Właściciele portfeli bitcoinów o wartości 50 mln USD lub więcej stopniowo zwiększali zakupy kryptowaluty od końca czerwca do końca sierpnia, kiedy kurs bitcoina wrócił powyżej 50 tys. USD, donosi CNBC powołując się na dane firmy Chainalysis.

- Akumulacja bitcoina w ostatnim czasie przez dużych inwestorów jest związana ze średnioterminową zmianą jego kursu – powiedział CNBC Philip Gradwell, główny ekonomista Chainalysis.

Podkreślił, że to aktywność największych inwestorów jest „siłą napędową” rynku bitcoina w tym roku. Kiedy zaczynają kupować, ceny zwykle rosną przez 28 dni.

Z ostatnich danych wynika, że najwięksi inwestorzy od końca czerwca do 22 sierpnia kupili bitcoina za kwotę prawie 10 mld USD według kursu w wtorku. Ich stan posiadania jest obecnie taki jak w lutym.

Kurs bitcoina spada we wtorek wieczorem o 2,4 proc. do 48137,24 USD. W poniedziałek przekroczył 50 tys. USD po raz pierwszy od maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, CNBC

Polecane