Największa przeszkoda w drodze po milion

Jeżeli wybrać pojedynczą cechę, która najbardziej przeszkadza w drodze do zamożności, to byłaby nią skłonność do narzekania, ocenia T. Harv Eker, milioner, który sam dorobił się swojego majątku.

Narzekanie to tylko pozornie nieszkodliwy nawyk. W rzeczywistości jest ono absolutnie najgorszą rzeczą, jaką można zrobić tak swojemu zdrowiu, jak i swojemu majątkowi – ocenia T. Harv Eker w książce „Sekrety głowy milionera”, której recenzję publikuje portal BusinessInsider. Narzekając skupiamy się na tym, co jest złe, a ponieważ podobne przyciąga podobne, nieświadomie zmierzamy w ten sposób do porażki.

„Pamiętaj, że sam tworzysz swoje życie i w każdym momencie przyciągasz do niego sukces albo porażkę. Dlatego warto mądrze wybierać swoje myśli i słowa” – radzi T. Harv Eker.

Autor radzi także unikać jak ognia ludzi, którzy sami narzekają, a to dlatego że negatywna energia jest zaraźliwa. Wybór osób, które mają największy wpływ na nas – najbliższych przyjaciół i partnera życiowego, może mieć wpływ nie tylko na nasz nastrój, ale i zamożność, twierdzi T. Harv Eker. Początkiem drogi do sukcesu powinno więc być otoczenie się pozytywnymi i energicznymi ludźmi, ocenia milioner.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Businessinsider

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu