Największe potrzeby fintechów (WIDEO)

opublikowano: 07-12-2017, 13:53

Wiele wskazuje, że technologie finansowe, branża fintech - to kolejny rozdział zachodzącej na naszych oczach rewolucji cyfrowej. Czy w takim razie w Polsce jest rynek dla fintechów, czego brakuje, jak stworzyć regulacje przyjazne tej branży i wreszcie z jakich krajów brać przykład?

- W pewnych aspektach w Polsce fintech ma się dobrze, szczególnie, że mamy duży rynek wewnętrzny, więc firmy, które zajmują się przykładowo płatnościami, dość dobrze się rozwijają.Natomiast mamy też takie obszary, w których wciąż pozostaje wiele do zrobienia - mówi Wojciech Fedorowicz, TDJ Pitango Ventures.

- Jeżeli mówimy o branży fintechowej, to jest to branża dosyć mocno uregulowana, dlatego jednym z najistotniejszych obszarów, na które należy zwrócić uwagę, to jest współpraca z regulatorami, z instytucjami, które zajmują się prawodawstwem związanym z obszarem  fintechu. I nie chodzi tutaj nawet o to, żeby robić jakieś rozwiązania, które idą stricte pod jakieś konkretne potrzeby "start-upów". Natomiast konieczny jest dialog, żeby jedna i druga strona bardzo dobrze rozumiała swoje potrzeby - dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy